Ru Дерев'яна майстерня

Віконні системи. Пластик чи дерево?

Коли мова заходить про вибір профілю для вікна, то рядовий покупець завжди впевнений, що дерев'яний каркас обійдеться йому набагато дорожче за пластиковий аналог. При цьому дерево, як природний матеріал, піддається впливу різних негативних факторів. Та й взагалі — навіщо ставити дерев'яні вікна у світі, де правлять полімери?

Однак, при більш уважному розгляді того й іншого варіанту, з'ясовується, що профіль з масиву не набагато дорожчий за вироби з полівінілхлориду. А термін служби віконних систем з дерева цілком можна порівняти з тривалістю життя вікон ПВХ, а іноді і перевершує «пластикові» показники. Але тепер про все по порядку.

Дерев'яні вікна. Безперечні плюси та приховані недоліки

Зробимо відразу застереження. Йдеться про справді якісні заводські вироби, що поставляються з багаторічною гарантією авторитетним виробником. Сучасні віконні конструкції з масиву виготовляються з грамотно просушеної підготовленої деревини, яка попередньо обробляється спеціальними вогнетривкими та антисептичними складами. Для фінальної декоративної обробки застосовуються екологічно чисті лаки та барвники на водній основі. На таких виробництвах існує строго регламентований виробничий цикл із багаторівневим контролем за якістю.

Зрештою майстерно виготовлені дерев'яні вікна мають такі привабливі властивості:

Серед недоліків можна згадати вищу вартість дерев'яних вікон у порівнянні з пластиковими системами. Зрозуміло, що профілі з дуба з імпортною фурнітурою та преміальними склопакетами коштуватимуть дорожче за найдорожчі аналоги з ПВХ. Однак, різниця в ціні багаторазово окупається блискучим зовнішнім виглядом розкішних дерев'яних вікон, що свідчить про достаток та хороший смак власника. Щодо горючості, то пластик під час горіння виділяє набагато більше токсичних речовин, ніж оброблена водоемульсійними лакофарбовими складами деревина. Проте, задля справедливості варто зазначити, що температура загоряння дерева істотно нижча, ніж у полівінілхлориду.

Віконні системи із пластику. Визнані переваги та очевидні мінуси

Ключова перевага віконних систем ПВХ — це вражаючий вибір профілів, що реалізуються в широкому ціновому сегменті. Тобто, у разі покупець може реально підбирати вироби під наявний бюджет. Інша річ, що дешеві пластикові вікна простоять недовго і завдадуть чимало головного болю постійними поломками. Але якщо брати у вартості «золоту середину», то можна розраховувати як мінімум на 20-25 років бездоганної служби грамотно встановлених віконних конструкцій.

Чим ще хороші пластикові вікна?

Пластикові каркаси не можна гнути, тому замовити арочні або трапецієподібні вікна в цьому випадку точно не вийде. В принципі, замовнику доводиться мати справу зі стандартною конфігурацією, вибираючи, по суті, склопакет та виробника профілю. Маніпулювати в цьому випадку можна лише кольором поверхні коробки та стулок. Так що про якусь вражаючу оригінальність і помітний дизайн у цьому випадку не може йтися.

Алюміній та дерево — оптимальне рішення

В останнім часом виробники елітних вікон все частіше віддають перевагу комбінованим вікнам. Така успішна комбінація дозволяє поєднати всі корисні властивості алюмінію та натуральної деревини, надаючи полегшеним віконним конструкціям еталонну міцність та довговічність. Таке витончене технологічне рішення дозволяє створювати ідеальні вікна з високими естетичними властивостями. І порівняно з виробами із «чистого» масиву комбіновані аналоги однозначно коштують дешевше.

У висновку хочеться сказати, що вибір завжди диктується, перш за все, бюджетом та смаковими уподобаннями замовника. Практичність і якості користувача, як правило, йдуть на задній план. Однак, ми рекомендуємо покупцям зважувати всі технічні нюанси та описані вище характеристики. Тільки так можна досягти оптимального балансу між ціною, якістю, естетикою та функціональністю.

«Дерев'яні вікна» — це чудовий вибір сучасних віконних систем, що виготовляються з натурального масиву, а також з комбінації деревини та алюмінієвого профілю. Налагоджене власне виробництво віконних конструкцій люкс дозволяє випускати зразкову продукцію за індивідуальними замовленнями. У роботі використовується фірмовий добірний масив дуба та червоного дерева, німецька фурнітура та енергозберігаючі склопакети. Наша компанія більше 25 років працює в цій ринковій ніші, успішно застосовуючи на практиці ефективні інновації, багаторічний досвід та оригінальні дизайнерські ідеї. Ексклюзивні вікна від виробника — це чудовий шанс обладнати віконні отвори бездоганними світлопрозорими системами з найвищими естетичними якостями!

«Дерев'яна майстерня» більше 25 років виробляє: